Daj Kamienia!

Daj Kamienia, czyli wakacyjna mobilizacja SKNG

Jednym z celów jakie SKNG UP postawiło sobie na kończący się właśnie rok akademicki jest wyposażenie pracowni geograficznych szkół podstawowych w zbiory skał, minerałów oraz skamieniałości.

Kiedy w październiku ubiegłego roku powstawał plan pracy Naszego Koła Naukowego dostaliśmy informację, że ponad 30 szkół podstawowych zgłosiło brak takowych zbiorów w swoich pracowniach geograficznych. Wbrew pozorom to bardzo ważne materiały dydaktyczne- podstawy geologii wytłumaczone i przestawione na konkretnych przykładach stają się o niebo łatwiejsze, a lekcje znacznie ciekawsze, bo przecież żaden (nawet najlepszy podręcznik szkolny) nie zastąpi doświadczeń praktycznych.

Podjęliśmy wyzwanie, a jego realizację rozpoczęliśmy w trakcie trwania wakacyjnej przerwy. Dlaczego? To oczywiste, że wakacje są czasem odpoczynku zarówno dla studentów jak i pracowników uczelni. Wszyscy gdzieś jeździmy- i nie mam tu na myśli jedynie zagranicznych podróży.  Wystarczy wyjazd na wieś do dziadków, odwiedziny u znajomych czy wypad pod namioty. W każdym z tych miejsc czekają okazy na których nam zależy.

   We wrześniu zarząd SKNG utworzył wydarzenie internetowe, którego hasłem jest przekorne „Daj Kamienia!”. Przekorne- bo przecież każdy student naszego instytutu, a w szczególności geografii, który przeszedł niełatwy z resztą kurs geologii pamięta, że to raczej skały czy okazy. Jednak w  zbiórkę chcemy zaangażować jak największą liczbę osób- nie tylko członków SKNG, nie tylko studentów naszego instytutu. Dzięki pomocy Internautów zbiory, które zgromadzimy będą większe i bardziej urozmaicone. Apelujemy więc aby z wakacyjnej wycieczki poza niezapomnianymi wrażeniami czy pocztówkami społeczność akademicka zabrała kamienia, a później przekazała go SKNG.

Zbiórka skał i skamieniałości odbędzie się w budynku Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Ustawimy specjalne skrzynie, gdzie przez CAŁY PAŹDZIERNIK będziecie mogli zostawić swoje skarby: jedną tuż przy szatni, drugą na V piętrze przy pokoju koła (520). Dodatkowym walorem, będzie wskazanie pochodzenia skały- gdzie udało Wam się ją zebrać. Przypominamy, że miejsce zbiórki znajduje się w budynku Uniwersytetu Pedagogicznego, jednak nie macie możliwości do nas dotrzeć, prosimy o kontakt.

W razie pytań czy  wątpliwości służymy pomocą.  Zarówno odnośnie zbiórki jak i okazów, które macie nam do przekazania. Liczymy na Was i z góry dziękujemy.

W imieniu Zarządu SKNG

Paulina Mareczka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *