NOWY ROK AKADEMICKI W SKNG UP

Wraz z nowym rokiem akademickim Studenckie Koło Naukowe Geografów rozpoczęło kolejny etap swojej działalności. Na najbliższe miesiące patrzymy przez pryzmat zakończonego roku pełnego wyzwań, ale i licznych sukcesów. Idealną okazją dla ustalenia planu działania SKNG na rok 2018/2019 było pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbyło się 17 października 2018 roku. Do udziału w nim zostali zaproszeni zarówno dotychczasowi członkowie, jak i studenci wyrażający chęć wkroczenia w progi Koła.

Pierwsza część spotkania dotyczyła spraw organizacyjnych. Z grona członków SKNG został wybrany nowy zarząd, który będzie czuwał nad sprawnym funkcjonowaniem Koła przez najbliższe miesiące. Zaszczytną funkcję przewodniczącego SKNG dotychczas piastowaną przez Justynę Karaś objęła Barbara Bugajska. Zastępcą przewodniczącej w tym roku będzie Weronika Ślęczek, natomiast o kołowy budżet niezmiennie zadba Agata Ochmańska – studentki III roku geografii. Wizerunkiem SKNG w sieci zajmie się nieoceniona
Teresa Kokowska (geografia, I rok SUM), natomiast pomagać jej będzie Jakub Pałucki (geografia, III rok). O sprawozdania oraz wszelkie teksty publikowane oraz udostępniane przez SKNG odpowiedzialna będzie Paulina Mareczka (geografia, II SUM, gospodarka przestrzenna, III rok). Maria Kalwińska (geografia, I SUM) zajmie się nadzorem projektów oraz naukowych przedsięwzięć.

Następnie udało nam się przedyskutować wszelkie czynności planowane przez Koło w najbliższych miesiącach:

  1. Weekendowy wyjazd na Orawę – wraz z początkiem października pojawił się pomysł, aby wzorem poprzedniego roku zorganizować 2-2,5 dniowy wyjazd rekreacyjno-naukowy. W ubiegłym roku kierunkiem naszej wyprawy był Babiogórski Park Narodowy. Zgromadziliśmy wówczas dane, które następnie posłużyły nam do stworzenia bazy, a po jej opracowaniu do sporządzenia szeregu publikacji, które niebawem ukażą się w Pracach Studenckiego Koła Naukowego Geografów. W tym roku jako cel naszej wycieczki obraliśmy Orawę. Termin wyjazdu został zaplanowany na 9-11 listopada. Szczegółowy plan opracowany przez dr Witolda Juchę zamieścimy na grupie Facebook oraz stronie internetowej.
  2. Kontynuacja akcji „Daj Kamienia”- najwyższa pora, aby zgromadzone przez członków SKNG, studentów oraz pracowników IG trafiły we właściwe miejsce. W najbliższym czasie planujemy przekazać je zainteresowanym szkołom.
  3. Szybkie szkolenie w edycji strony WWW- nasza strona się rozwija, a my razem z nią. Niebawem nauczymy się jak samodzielnie dodawać do niej posty, fotografie itp. Dzięki temu znajdzie się na niej to, czego każdy z członków SKNG oczekuje.
  4. W związku ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych wzorem poprzedniego roku 30 października wspólnie odwiedzimy groby byłych pracowników Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie spoczywających na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
  5. Opracowujemy plan oferty warsztatów dydaktycznych dla szkół podstawowych oraz średnich prowadzonych przez studentów SKNG

„Co wydarzyło się na Syberii? – Opowieść o jakuckim skrawku świata”
Druga część spotkania miała charakter slajdowiska. Barbara Bugajska, Weronika Ślęczek, Jakub Pałucki oraz Sebastian Barucha opowiedzieli o swojej ponad miesięcznej wyprawie w głąb Rosji. Nasze koleżanki oraz koledzy opowiedzieli nam o tamtejszych realiach życia, obyczajach, tradycjach i ciekawostkach. Jako, że docelowo grupa zmierzała do Jakucka na poszukiwanie cennych okazów skał oraz minerałów, mieliśmy okazję podziwiać przywiezione stamtąd okazy. Osoby nieobecne zachęcamy do zapoznania się z krótką relacją z wyjazdu dostępną na stronie internetowej SKNG.

 

W imieniu członków SKNG pragnę serdecznie podziękować ustępującemu zarządowi, a w szczególności Justynie Karaś pełniącej przez dwa lata funkcję przewodniczącej Koła. W tym czasie, przede wszystkim dzięki Tobie udało nam się osiągnąć tak wiele.

Dziękujemy za Twoje zaangażowanie!

Sekretarz SKNG UP,
Paulina Mareczka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *