X SESJA PALEOLIMNOLOGICZNA

W dniach 18-19 marca 2019 roku w Białymstoku odbyła się „X Sesja Paleolimnologiczna”. Udział w niej wzięły dwie nasze Członkinie: Paulina Mareczka oraz Justyna Karaś, które wygrały ex aequo konkurs na najlepszy poster zaprezentowany przez młodego naukowca.

W przypadku:

Justyny Karaś wygrana dotyczyła prezentacji posteru pt.” Jak przekazywać wiedzę o torfowiskach? Przykłady z Podhala” autorstwa: Witold Jucha (IG UP), Justyna Karaś (SKNG UP), Paulina Mareczka (SKNG UP), Radosław
Sadowski (Muzeum Torfowisk w Chochołowie) oraz Daniel Okupny (IG UP)

Pauliny Mareczki wygrana dotyczyła prezentacji posteru pt.”Eksploatacja torfu w Ludźmierzu koło Nowego Targu na torfowisku wysokim i jego wpływ na kondycję roślinności w świetle wskaźników teledetekcyjnych” autorstwa: Witold Jucha (IG UP), Paulina Mareczka (SKNG UP) oraz Daniel
Okupny (IG UP)

Postery są efektem badań, które zostały przeprowadzone przez Studenckie Koło Naukowe Geografów UP w ramach projektu „Geomanewry SKNG UP – Podhale i Orawa” (link do projektu:  http://skng.up.krakow.pl/…/sprawozdanie-z-wyjazdu-geografi…/)

Podczas powrotu z Białegostoku odwiedzony został Narwiański Park Narodowy, gdzie uczestnicy wyjazdu pokonali ścieżkę przyrodniczą ,,Kładka wśród bagien” w Kurowie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *