Kolejny Dzień Otwarty UP za nami!

Dzień Otwarty jest wspaniałą okazją dla przyszłych absolwentów szkół średnich, aby zapoznać się z ofertą uczelni, instytutu czy planem studiów danego kierunku. Odwiedzająca nas młodzież dzięki wspólnej rozmowie może poznać opinie starszych kolegów oraz uzyskać szereg rad i wskazówek.

Aby dać tą możliwość osobom zainteresowanym studiami, jakie oferuje Instytut Geografii, Studenckie Koło Naukowe Geografów zajęło się prezentacją kierunków Geografii oraz Gospodarka Przestrzenna na tegorocznym Dniu Otwartym Uniwersytetu Pedagogicznego.

Wychodząc z założenia, że to, co przygotowujemy służy przede wszystkim naszym młodszym kolegom, postanowiliśmy skupić  się jednocześnie na tym, co najważniejsze- rzetelnej rozmowie. Jako koło naukowe uważamy, że to właśnie przychylne opinie studentów i absolwentów danego kierunku są największą reklamą i to one mogą głównie zaważyć o przyszłej decyzji kandydata.

W tym roku ozdobą naszego stoiska była plansza pt. „ Jak Kraków zbudowano?”, dzięki której goście mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą rozmieszczenia dzielnic

Krakowa. Kolorowe puzzle wykonane przez członkinie naszego koła obejmowały zagadnienia zarówno dotyczące geografii, jaki i gospodarki przestrzennej. Jednocześnie, na V piętrze zostały przeprowadzone warsztaty dla uczniów liceum, które składały się z dwóch bloków: autorskie warsztaty „Kompozycja przestrzenna” z dr. inż. arch. Beatą Stelmach- Fitą promujące kierunek Gospodarka Przestrzenna. Oraz bloku drugim czyli warsztaty pt. „Geologia w pigułce”, będące kompendium wiedzy o skałach, minerałach oraz skamieniałościach poprowadzone przez Kingę Bargieł oraz Paulinę Mareczka.

Przyszłych studentów jeszcze raz serdecznie zapraszamy w mury naszej uczelni, a także do naszego SKNG UP. Do zobaczenia w październiku!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *