„Syberyjska eskapada 2018” z Przyjaciółmi prosto z Jakucka!

„Syberyjska eskapada 2018” z Przyjaciółmi prosto z Jakucka! 😍

 

Wczoraj o godzinie 18:00 nasi Członkowie: Barbara Bugajska, Weronika Ślęczek, Jakub Pałucki oraz Sebastian Barucha wraz ze wsparciem dra Pawła Strusia wygłosili referat pt. „Syberyjska eskapada 2018” na odczycie popularno-naukowym PTG. Spotkanie odbyło się w Instytucie Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Jak zapowiadali przed wystąpieniem, przygotowali niespodziankę! W Polsce od ponad tygodnia przebywają właśnie Przyjaciele z Jakucji (Svietlana Ivanova, Tuyaara Petrova, Aina Gotovtseva oraz Uliana Zhirkova), którzy gościli naszych Członków u siebie podczas sierpniowej ekspedycji. Zaprosiliśmy ich na wystąpienie naszych Członków. Towarzyszył im również dr Marek Łodziński (AGH w Krakowie), który uczestniczył z nimi w wyprawie, a także dr hab. inż. Piotr Kaczorzyk (Uniwersytet Rolniczy w Krakowie), który już niejednokrotnie był we wschodniej Rosji.

Uczestnicy ekspedycji przedstawili główny cel wyjazdu, którym było zdobycie danych do projektu naukowego pt. ,,Pilotażowe studium georóżnorodność Republiki Sacha – Jakucja”. Kolejno zostały przedstawione i omówione najważniejsze punkty na odbytej trasie m.in. Magadan, Kadykczan, Jakuck, czy Tommot.

Opowiedzieli również o historiach, które przeżyli m.in. o spotkaniu niedźwiedzia, czy nocowaniu pod gołym niebem.
Na koniec spotkania odpowiedzieli na pytania zadawane przez publiczność. Pytania kierowane były również do naszych gości z Jakucka, którzy chętnie na nie odpowiadali.

Przyjaźń Polsko-Jakucka nadal trwa! 😍
Mamy nadzieję, że współpraca pomiędzy naszym Uniwersytetem oraz Uniwersytetem w Jakucku będzie się rozwijała!

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom oraz naszym Przyjaciołom z Jakucji!

Dziękujemy – спасибо – Махтал

fot. Patrycja Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *