Wielka ucieczka z Auschwitz

19 lutego odbyło się spotkanie organizacyjne w sprawie projektu „Szlak ucieczki rtm. Witolda Pileckiego z Auschwitz”.

W spotkaniu wziął udział Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. Mariusz Wołos, Dyrektor Instytutu Geografii dr Tomasz Rachwał, Zastępca Dyrektora Instytutu Historii i Archiwistyki dr Dorota Drzewiecka, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i Małopolskiej Organizacji Turystycznej oraz zaproszeni wójtowie poszczególnych gmin, przez które planowane jest przeprowadzenie szlaku.

Spotkanie prowadzone było przez prof. dr hab. Huberta Chudzio, Zastępcę Dyrektora Instytutu Geografii dr Wiolettę Kilar oraz Zastępcę Wójta Gminy Liszki Annę Rajcę.

Inicjatorami projektu są Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (w tym my jako Koło Naukowe Geografów, a także Studenckie Koło Naukowe Historyków i Archiwistów im. J. Lelewela UP Kraków, z którym współpracujemy już od prawie roku)

Głównymi celami projektu są:
– rozwijanie efektywnej współpracy, która przyczyni się do upamiętnienia postaci Rotmistrza Witolda Pileckiego i jego działań na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości.
Otwarcie szlaku planowane jest na 13-go maja 2021 r. w dniu rocznicy 120-tych urodzin rtm. Witolda Pileckiego,
– rozwijanie edukacji o historii Polski​,
– promocja gmin przez które przebiega szlak oraz ich atrakcji.​

Kolejne etapy prac zaplanowane są już na marzec o czym będziemy was informować na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *